Fedora 17 na Macu

Matthew Garrett popsal patálie, které doprovázely snahu zajistit, aby mohla být Fedora spouštěna a instalována na počítačích (x86) od Applu. Bylo potřeba vyřešit řadu problémů, vypořádat se s omezeními platformy, obejít množství nekompatibilit, doplnit patche do jádra, opravit a vylepšit různé funkce atd. Matthewův zápisek se čte jako pohádka o kohoutkovi a slepičce, ale na jeho konci je zdárné završení (byť zatím experimentální) podpory pro transparentní spouštění Fedory na moderních macích.

Vydáno s licencí Creative Commons BY-SA 3.0.

1 komentář u “Fedora 17 na Macu

  1. Fedora 17 je zatím jediná distrubuce, která nabootuje na mém MacBook Pro 8,1 z loňska. Docela mě to příjemně překvapilo.

    Zkoušel jsem, ale jen live distro. Neměl jsem odvahu instalovat do dual bootu. Nikde jsem nenašel žádný návod. Přeci jen macbook je pracovní stroj.

    Kromě wifi vše funguje, včetně uspávání což je příjemné zjištění. U wifi je potřebný doinstalovat firmware, ale to jsem na live cd nezkoušel. Škoda, že zde není jako ho jednoduše nainstalovat jako v ubuntu.

    Nepříjemné jen bylo, že na trackpadu nelze udělat pravý klik myší. Nikde nebylo jak to nastavit. Tohle bych očekával v ovládacím centru gnome.

    Jen tak dál.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nápověda ke komentování

Při psaní komentáře můžete využít HTML značky <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> .