Hledá se nadšenec do Fedory pro letní stáž u Red Hatu

Red Hat, jako každý rok, otvírá studentům možnost zúčastnit se letních stáží. V souvislosti s Fedorou jsme nyní vypsali ještě jednu speciální pozici – hledáme “nadšence”, který by týmu Fedora QA pomáhal oslovovat a zapojovat komunitu do testování Fedory a souvisejících činností. Pokud jste zapálení do Fedory, Linuxu nebo F/OSS obecně a víte jak nadchnout i ostatní, určitě se nám ozvěte.

Požadované schopnosti a zkušenosti:

 • nadšení ohledně propagace F/OSS
 • zapojení, samostatnost, touha měnit věci k lepšímu
 • předchozí zapojení (libovolného druhu) do komunity Fedory nebo alespoň jakéhokoliv jiného F/OSS projektu je výhodou

Popis práce:

 • Zapojení se do aktivit týmu Fedora QA, jako jsou testování vývojových verzí Fedory a vylepšování existujících QA nástrojů.
 • Komunikace s komunitou Fedory (místní i celosvětovou) pomocí různých kanálů, jako jsou blogy, poštovní konference, články, prezentace a další.
 • Šíření novinek ohledně aktuálních aktivit týmu Fedora QA a způsobů, jakými se lidé mohou zapojit do testování.
 • Hledání nových způsobů, jak zvýšit účast komunity v oblasti QA, a zvyšování obecného povědomí o existujících možnostech.
 • Komunikace a spolupráce s týmem Fedora Ambassadors na propagování aktivit QA.

Pokud vás nabídka stáže zaujala, co nejdříve nás kontaktujte. V emailu zmiňte, že máte zájem o pozici ve Fedora QA.

Vydáno s licencí Creative Commons BY-SA 3.0.

11 komentářů u “Hledá se nadšenec do Fedory pro letní stáž u Red Hatu

  • Z našich zkušeností se příliš mnoho lidí zbytečně podceňuje, ironicky hlavně těch dobrých. Zúčastnit se příjimacího řízení není zas tak náročné, pár emailů a test, případně pohovor. Pokud člověk neuspěje, tak alespoň získá nějakou zkušenost do příště. Doporučuji nebát se a jít do toho.

 1. Zdravím,
  chci je zeptat, zda je pozice vhodná i pro studenty VŠ bez praxe? Popřípadě, jestli existuje nějaký program pro lidi bez praxe, klidně i zadarmo – za zkušenosti? Nemusí to být nutně QA, ale i jiné pozice … :)
  Díky za odpověď!

  • U studentů se nijak moc (komerční) praxe neočekává, málokdo při studiu ještě pracuje. Spíše se očekává zájem o danou oblast a nějaké (osobní, spíš než firemní) zkušenosti s Linuxem / s JBoss u pozic s Javou, atp.

   Co se velice cení je zkušenost se zapojením do opensource projektů nebo komunit kolem jednotlivých distribucí. Určitě máme zájem o lidi, které oslovuje filozofie Red Hatu a opensource obecně.

   Pozic je spousta, není to pouze QA. Více viz
   http://eischmann.wordpress.com/2012/05/10/summer-internship-in-red-hat/

   Doporučuji ale zaslat CV co nejdřív. Nevím, kdy přesně je uzávěrka, ale předpokládám, že už brzy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nápověda ke komentování

Při psaní komentáře můžete využít HTML značky <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> .