Jared Smith končí jako Fedora Project Leader

Jared Smith byl v čele projektu Fedora coby Fedora Project Leader (FPL) po téměř čtyři nové verze (14, 15, 16 a téměř 17). Na jeho místo nastoupí Robyn Bergeron, která v komunitě Fedory samozřejmě není žádný nováček – dosud zastávala pozici Fedora Program Manager.

FPL je placená pozice, ale přestože lídra projektu zaměstnává Red Hat, výběr vždy konzultuje s Fedora Board. FPL je však vůči Red Hatu zodpovědný za správnou činnost projektu.

Jared je zejména hrdý na to, že se během jeho působení coby FPL podařilo rozšířit mezinárodní působnost projektu, což zahrnuje i více mezinárodních členů Fedora Board (včetně jednoho z ČR), projekt dostal aktualizovaný web, zlepšil se systém překladů atd. Jared změnu na postu FPL oznámil dnes ve zprávě Change in Fedora leadership.

Vydáno s licencí Creative Commons BY-SA 3.0.

1 komentář u “Jared Smith končí jako Fedora Project Leader

  1. Pingback: Hledá se název pro verzi Fedora 18 | Fedora.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nápověda ke komentování

Při psaní komentáře můžete využít HTML značky <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> .