Čas letí: konec podpory pro Fedoru 19

V prvním týdnu roku 2015 (6. 1.) přestanou být vydávány aktualizace pro Fedoru 19. Zdá se to jako věčnost, ale přitom byla Fedora 19, s kódovým označením Schrödingerova kočka, vydána teprve 2. července 2013. Tenkrát jsme psali o tom, co se pro F19 chystá a následně nové vydání kladně hodnotili. Pokud náhodou ještě Fedoru 19 používáte, je na čase upgradovat. Ve wiki je popsáno, jak to provést pokud možno bezbolestně.

Fedora 21 RC1 – poslední testovací vydání

Vydání Fedory 21 se nezadržitelně blíží – v pátek 28. listopadu bylo oznámeno vydání verze RC1 – release candidate, tj. poslední testovací vydání před finální verzí. Stahujte z obvyklých míst. Nevyskytne-li se žádný problém, vyjde Fedora 21 v úterý 9. prosince. Bude to první verze distribuce připravená podle konceptu Fedora.Next ve třech provedeních (produktech) – Workstation, Server a Cloud.

Volby do Fedora Council právě teď

Fedora Council je nově vznikající orgán, který nahradí dosavadní Fedora Board. Fedora Council bude mít na starosti více méně stejnou agendu jako Board, ale větší podíl pozic bude vybírán komunitou (do Boardu jmenoval polovinu členů Red Hat). Podrobné informace o Council najdete ve wiki. Volby probíhají od 18. do 26. listopadu. Podívejte se na nominace a také na sérii rozhovorů s kandidáty, který vyšla na Fedora Magazine.

Flock 2015 se bude konat v Rochesteru

Letos se konal Flock, hlavní konference pro přispěvatele do Fedory, v Praze a jelikož konference putuje mezi Evropou a Severní Amerikou, hledalo se místo konání na druhé straně oceánu. O Flock 2015 se přihlásila města Cape Cod v Massachusestts, Salt Lake City v Utahu, Rochester v New Yorku a Colorado Springs v Coloradu. Do užšího výběru se dostal Rochester a Colorado Springs a  nakonec byl vybrán Rochester. Konference se bude konat s největší pravděpodobností v srpnu v prostorách školy Rochester Institute of Technology.