Videa z Fedora 22 release párty v Praze

Ve čtvrtek 18. června 2015 proběhla také v Praze oslava vydání nové Fedory 22. Událost se konala v „Institutu kryptoanarchie“ Paralelní polis, kam dorazilo více než 30 lidí. Kromě živé diskuse, bohatého občerstvení a instalačních DVD bylo na programu 5 přednášek. Ty na rozdíl od brněnské oslavy probíhaly v češtině. Záznamy z přednášek mužete zhlédnout níže.

Celý příspěvek

5tFTW: FUDCon v Indii, Summit v Bostonu, plus QA, release engineering a Env&Stacks

Fedora je velký projekt a je obtížné sledovat, co se v něm všechno děje. Tento seriál vybírá pět zajímavých věcí za poslední týden z pěti různých oblastí. Nejedná se o vyčerpávající zpravodajství, pouze o rychlé souhrny s odkazy. Zde je pět zajímavostí v týdnu před 12. červnem. Celý příspěvek

Ve Firefoxu je nově ochrana proti sledování

V posledním vydání Firefoxu (38), které už můžete několik týdnů najít také ve Fedoře, přinesla Mozilla ochranu proti sledování činnosti na Internetu, které často používají reklamní a sociální systémy. Tyto systémy se snaží pomocí cookies a dalších metod (unikátní kombinace instalovaných fontů, systému, verze prohlížeče,…) jednoznačně identifikovat uživatele a sledovat jeho procházení webem. Firefox má sice funkci „Do Not Track“, která webům říká, aby vás nesledovaly, ale tento požadavek nelze vynutit a většina webů ho ignoruje. Mozilla nyní přišla s funkcí, která kód, který se pokouší o sledování, ze stránky odstraní. Nejenže zábrání většině sledování, ale ještě se načítání stránek výrazně zrychlí. Funkci povolíte v about:config přepnutím hodnoty privacy.trackingprotection.enabled na true.

Co je nového ve Fedoře 22 Workstation?

Edice Fedora Workstation (Fedory pro pracovní stanice) je spolehlivý, uživatelsky přívětivý a výkonný operační systém pro vaše notebooky a desktopy. Pokrývá široký rozsah nasazení od domácího, či studentské využití až po profesionální nasazení ve firemním prostředí. Fedora 22 Workstation je postavená na základech prvního vydání Fedory 21 Workstation a přináší spousty novinek navržených tak, aby zvýšily vaši produktivitu.

Celý příspěvek

Fedora 22 dostala zelenou a vyjde v úterý

Ve čtvrtek proběhl tzv. go/no-go meeting, na kterém se rozhodovalo, jestli je Fedora 22 dostatečně kvalitní, aby mohla vyjít. Schválení se nedočkala, ale místo standardního odložení o týden se rozhodlo, že se na zbývajících problémech intenzivně zapracuje a další den se bude go/no-go konat znovu. Na něm už Fedora 22 dostala zelenou a vyjde v původní termín – 26. května. Celý příspěvek