Jak zvýšit výdrž na baterii

Asi jste to všichni zažili. Pořídíte si notebook, nainstalujete na něj Fedoru a zjistíte, že výdrž na baterii je výrazně nižší než u Windows. Někdy až poloviční. Pro Fedoru 23 se plánuje mechanismus pro automatické zapínání úsporných režimů, ale do té doby si musíte se systémem pohrát, abyste z něj vymáčkli maximální výdrž na baterii. Pojďme se podívat na pár tipů, které z vašeho křemíkového miláčka můžou vymáčknout někdy i lepší čas než Windows. Celý příspěvek

Red Hat hledá grafika pro Fedoru

Brněnský Red Hat hledá interna do týmu designérů Fedory. Náplní práce je tvorba grafiky a marketingových materiálů pro různé týmy v rámci Fedory. Intern bude pracovat se dvěma zkušenými designéry Red Hatu a bude členem Fedora Design Teamu, který dělá například oficiální wallpapery, vzhled různých webových stránek projektu, bannery, plakáty, Fedora badges, obaly na DVD, letáky, loga týmů a podprojektů. Požadavky jsou znalost základních principů a procesů designu a ochota se naučit a používat open-source nástroje Inkscape, GIMP a Scribus a pracovat s otevřenými formáty.

Statistiky Copru

Miroslav Suchý zveřejnil na svém blogu statistiky Copru, infrastruktury pro dodatečné repozitáře pro Fedoru, RHEL a CentOS. Na Copru už existuje 2945 projektů, z nichž 1995 je aktivních. Hostuje 28805 binárních balíčků. Celkově mají uložená data 523 GB. Každý den se v průměru provede 104 buildů. Průměrný denní počet uživatelů je 5274. Momentálně je Copr výkonnostně limitovaný, ale přesun na novou instanci OpenStacku by měl výrazně pomoci. K dispozici bude mít 288 virtuálních procesorů a 686 GB operační paměti. Používáte nějaké Copr repozitáře, pokud ano, jaké?

Vyšla Fedora 22 Alpha

Včera se na veřejných zrcadlech objevily obrazy alpha verze Fedory 22. Za zmínku stojí, že je to první alpha Fedory po dlouhé době, jejíž vydání neodložily blokující chyby. Kromě obrazů oficiálních produktů Workstation, Server a Cloud jsou k dispozici také obrazy spinů (KDE, Xfce, MATE,…). Alpha je vzhledem k své povaze určená pro uživatelé, kteří se nebojí experimentovat a chtějí pomoct s testováním. Pokud se ji rozhodnete vyzkoušet, měli byste si přečíst alespoň známé chyby a vzít v úvahu to, že upgrade z Fedory 21 není ještě u alphy otestovaný a podporovaný. Více se dozvíte v oficiálním oznámení.