Dnes se testuje GNOME 3.14 pro Fedoru 21

Už je to tu zase: testovací dny. Vydání Fedory 21 sice přijde až téměř před Vánoci, ale už nyní je potřeba otestovat komponenty, které budou součástí nové verze. Dnes (čtvrtek, 28. srpna) se testuje GNOME 3.14. Zapojte se také a pomozte vychytat chybky. K dispozici jsou živé obrazy systému pro i686 a x86_64, a dokonce i obraz pro ARM. Pokud máte grafiku od Intelu, můžete vyzkoušet i Wayland. Další informace ve wiki.

Fedora 19: Schrödingerova kočka je živá!

Nová verze oblíbené linuxové distribuce Fedora vyšla 2. července. Přináší nové verze aplikací, uživatelského prostředí a zejména vylepšený instalátor spolu s novým nástrojem pro povýšení. Jsou to již 2 měsíce, co byla tato verze vydána, a na českých serverech nevyšla jediná recenze nové verze této oblíbené distribuce. A je to škoda, protože Fedora 19 za vyzkoušení stojí!
Celý příspěvek

Wayland míří do Fedory

Ještě příhodnějším titulkem by asi bylo, že Fedora míří na Wayland, protože Wayland ve Fedoře už je, ale pouze k experimentálním účelům. Již před časem desktop tým Fedory oznámil, že chce přejít na Wayland s GNOME 3.12 ve Fedoře 21. Nyní vedoucí vývojář desktopu Matthias Clasen vytvořil na wiki stránku, která tuto změnu sumarizuje. Celý příspěvek

Ako na klávesové skratky v rozšíreniach GNOME Shell

Fedora 17 nám pomaly klope na dvere a to je ten pravý čas pozrieť sa zblízka na niektorú z noviniek, ktoré budú jej súčasťou: konkrétne GNOME 3.4 a vylepšená podpora klávesových skratiek pre rozšírenia GNOME Shell. Tá v predchádzajúcich verziách výrazne zaostávala, o čom svedčí aj minimálne množstvo dostupných rozšírení orientovaných práve na klávesovo-orientované ovládanie prostredia (čo nikoho, kto trávi väčšinu času vo VIMe, úplne neteší). Poďme sa teda pozrieť, ako si vytvoriť jednoduchý nástroj, ktorý by doplnil našu klávesnicu o nejaký ten trik. Celý příspěvek

Compiz bude pravděpodobně vyřazen z Fedory 17

Kompozitní správce oken Compiz je na seznamu balíčků určených k vyřazení z distribuce, takže již pravděpodobně nebude součástí chystané Fedory 17 (Beefy Miracle). Balíčky Compizu ve Fedoře nemají správce a vzhledem k tomu, že distribuce používá Gnome-shell s kompozitním správcem oken Mutter, není o Compiz příliš velký zájem. Zdroj: Phoronix.